Uzun süre kullanımdan dolayı renginde sararma olan beyaz eşyaları eski rengine döndürmek oldukça kolay. Uygulayacağınız bu basit yöntem ile sararan eşyalarınızın rengini ilk günkü haline çevirebilirsiniz. İşte hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler…

Petrol türevi olmasından dolayı sararmaya başlayan plastikler ilerleyen zamanlarda hoş olmayan görüntülere neden oluyor. Uzun süre kullanımdan dolayı kirli sarı renk olan beyaz plastik elektronik cihazlar, cep telefonları, şeffaf cep telefonu kılıfları, beyaz eşyaların ve diğer plastik ürünlerin ilk günkü hallerine dönmesi ise oldukça kolay.

Halk arasında oksijenli su olarak da bilinen hidrojen peroksit kullanarak sarı lekelerden kurtulabilirsiniz. Hidrojen peroksit birçok deterjanın içinde de bulunuyor. Dikkat etmeniz gereken tek detay ise uygulama yaparken elinize eldiven geçirmeniz. Hidrojen peroksiti almak için ise kozmetik ürün satan mağazalardan saç açıcı olarak bilinen ürünü almanız gerekiyor. Kuaförlerin kullandığı saç açıcıların içinde bulunan hidrojen peroksiti sadece plastik ürünler üzerinde denemeniz gerekiyor. Ahşap, demir, çelik vs.. gibi ürünlerde hiçbir etkisi olmuyor. Hidrojen peroksit organik metaryellere etki ederek kirli sarı görünümü ortadan kaldırıyor.

Bir fırça yardımıyla sararmış olan plastik yüzeye saç açıcıyı sürüp yaklaşık 6 saat bekleyin. Sonra bir bez vasıtasıyla sürülen saç açıcı hidrojen peroksiti nemli bezle silin. İlk seferde istenen neticeyi alamazsanız ikinci, üçüncü defa aynı şekilde uygulamayı yapmanız gerekiyor. Sonrasında tekrar 6 saat bekledikten sonra nemli bezle silin. İstediğiniz beyazlığı elde edinceye kadar uygulamayı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here