Beyaz eşyalar hepimizin oldukça sık kullandığı favori ürünü diyebiliriz bence. Oldukça uzun süre kullandığımız bu ürünler bir anda bozulduğunda adeta hayal kırıklığına uğruyoruz bazen yeni bir beyaz eşya alıyoruz bazen de eski beyaz eşyamızı tamire veriyoruz.

Çamaşır Makinesi Ömrü

Çamaşır makinelerin ömrü en fazla 8-12 yıl arasında değişkenlik gösteriyor. Çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak düzenli bakımını yapmak şart. Biz insanlar bakımımıza nasıl önem veriyorsak aynı şekilde bu hassas eşyalara da önem vermeliyiz.

Çamaşır makinesinin ömrünü uzatmak için düz bir yüzeyde olması , yeteri kadar çamaşır ve deterjan koymak gerekiyor. Önerilenden fazla deterjan ve çamaşır makineyi gün geçtikçe bozabilir. Ayrıca çamaşır yıkarken kıyafetlerin ceplerini mutlaka kontrol etmek gerekiyor. Sivri herhangi bir cisim makinede sızıntılara neden olur.

Bulaşık Makinesi Ömrü

13-15 yıl arasında değişkenlik gösterebiliyor. Oldukça sık kullandığımız beyaz eşyamız uzun bir süre bizimle. Bulaşık makinesinin alt kısmındaki filtreler mutlaka kontrol edilip temizlenmeli. Bu kısım bulaşık makinesinin suyunu tahliye eder , herhangi bir tıkanmada makinede bozulmalar gözlenebilir.

Fırın Ömrü

Ömrü 13-16 yıl arasında değişkenlik gösterebiliyor. Fırını günlük hayatta oldukça sık kullanıyoruz. Her yemek piştikten sonra mutlaka iç kısmı temizlenmeli hem hijyen açısından hem de beyaz eşyanın uzun ömürlü olmasını sağlar. Özellikle set üstü fırınlarda biriken kirler gazın akışını engeller bu durum yangına bile neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here